Identyfikacja urzędowa

Allflex Polska – Nr 2 na Liście Dostawców ARiMR.

Kolczyki Allflex obecne są w Polsce od wczesnych lat 90-tych i były stosowane przez państwowe służby weterynaryjne, Krajowe Centrum Hodowli Zwierząt, Urzędy Gmin, eksporterów zwierząt, zakłady mięsne oraz kolwielu hodowców indywidualnych, jeszcze przed wprowadzeniem obowiązku powszechnej identyfikacji zwierząt.

Nasze produkty obecne są na polskim rynku praktycznie od początku stworzenia systemu identyfikacji urzędowej zwierząt w Polsce. Początkowo były dostarczane na podstawie przetargów rządowych, a od 2004 roku, po zmianie ustawodawstwa bezpośrednio do hodowców.

Od tego czasu, działając na mocy umowy z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, jesteśmy akredytowanym dostawcą wpisanym na listę dostawców ARiMR pod pozycją Nr 2, produkującym w Polsce kolczyki urzędowe dla wszystkich gatunków zwierząt gospodarskich (bydła, owiec i kóz oraz trzody chlewnej).

 

Więcej informacji na temat identyfikacji urzędowej w Polsce znajdą Państwo na oficjalnej stronie ARiMR: www.arimr.gov.pl

Pliki do pobrania

Aktualny cennik
pdf
1.1 MB
Obowiązki posiadacza
pdf
106.9 kB
Polityka Jakości I Srodowiskowa
pdf
197.5 kB
Wzory kolczyków
pdf
1.0 MB
Wzory kolczyków w Europie
pdf
965.2 kB

 Kolczyki wizualne

Identyfikuj swoje zwierzęta
dla ułatwienia codziennej pracy w hodowli.

W naszej ofercie można znaleźć bardzo szeroki wachlarz produktów do identyfikacji różnych zwierząt. Duży wybór kształtów oraz kolorów, pozwala zaspokoić potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów.

Nasze identyfikatory wykonane są ze specjalnego miękkiego plastiku, odpornego na agresywne warunki środowiskowe i umożliwiającego dużą elastyczność. Po zapięciu kolczyka nie ma możliwości rozpięcia i ponownego jego użycia. Przy próbie rozłączenia części żeńskiej i męskiej kolczyka dojdzie do rozerwania trzpienia części męskiej. W przypadku zaplątania ucha zwierzęcia w sprzęt gospodarski istnieje duże prawdopodobieństwo, że przy próbie oswobodzenia rozerwaniu ulegnie kolczyk a nie ucho.

kolczyki-1

 

kolczyki-2

Końcówka części męskiej kolczyka wykonana jest z metalu (stop antykorozyjny) ułatwiającego przebieg zabiegu kolczykowania. Dzięki temu samo przebicie ucha jest łatwiejsze, szybsze, a dla zwierzęcia mniej bolesne. Wszystkie barwniki stosowane przy produkcji są bezpieczne dla zdrowia i posiadają certyfikat dopuszczający do kontaktu z żywnością. W przypadku zamówienia nadruku, gwarantujemy niezmienną czytelność do końca życia zwierzęcia. W kolejnych latach po założeniu kolczyka, nadruk nie ulega przebarwieniom i jest odporny na ścieranie.

Kolczykownice

Wszystkie kolczyki zakładane są przy pomocy
specjalnie zaprojektowanych kolczykownic.

Pliki do pobrania

Instrukcja zakładania kolczyków
jpg
1.5 MB
Produkty do identyfikacji pozostałych zwierząt
pdf
555.5 kB
Produkty do identyfikacji zwierząt gospodarkich
pdf
2.0 MB
Wzory kolczykownic
pdf
735.7 kB

Video

Kolczyki elektroniczne

Wejdź na wyższy poziom zarządzania swoim stadem.

Nieustanny rozwój technologii RFID pozwolił nam na przeniesienie identyfikacji w inny wymiar. Informacje zakodowane w identyfikatorach mogą być odczytywane w czasie rzeczywistym,  pozwalając tym samym na efektywniejsze i automatyczne zarządzanie w nowoczesnych gospodarstwach.

Tagi działają na zasadzie bezkontaktowego przekazywania danych wykorzystującego pole elektromagnetyczne pomiędzy czytnikiem a identyfikatorem.

Już dzisiaj, w niektórych krajach na świecie, elektroniczna identyfikacja zwierząt  stała się jedyną dopuszczalną identyfikacją urzędową.

Nasze identyfikatory mogą być kodowane w technologiach FDX lub HDX, zgodnie z normami ISO oraz ICAR.

kolczyk

W naszej ofercie można znaleźć produkty Aleis oraz Biomark, przeznaczone do identyfikacji ryb, zwierząt hodowlanych oraz rozmaitych gatunków zwierząt dzikich. Więcej informacji na stronach:

aleis biomark
www.aleis.com www.biomark.com

 Czytniki

Zidentyfikuj zwierzę bez konieczności
wizualnego odczytu kolczyka.

Czytniki produkowane przez Allflex zostały zaprojektowane do pracy w najtrudniejszych warunkach i codziennie są wykorzystywane na wielu fermach, skupach zwierząt, rzeźniach czy lecznicach weterynaryjnych.

Nasze czytniki umożliwiają odczyt w technologiach FDX oraz HDX, odpowiadając normom ISO 11784 oraz ISO11785.

W naszej ofercie można znaleźć także anteny do trwałego montażu w bramkach selekcyjnych.

czytnik-1 czytnik-2
Global Scan GS110 RS320
waga 140 g 275 g
rozmiar 15 cm x 8 cm x 3,5 cm 28 cm x 8,3 cm x 5,5 cm
pamięć wewn. 800 numerów 1800 numerów
przyłącza port RS232 USB
dystans odczytu HDX / 20 cm, FDX / 8 cm max do 16 cm
bateria alkaiczna 9V lub litowa PP3 7.2VDC – 700mAh NiMH
opcjonalnie Bluetooth Bluetooth

Pliki do pobrania

Aplikacja GStool
zip
454.2 kB
Aplikacja TAG Manager
exe
35.9 MB
Instrukcja Global Scan GS110
doc
127.0 kB
Instrukcja Stick Reader RS320
doc
239.5 kB

Identyfikatory TST / TSU

Zajrzyj w DNA swojego stada.

System TST do pobierania próbek tkanki ucha podczas zabiegu kolczykowania zwierzęcia został opracowany przez Allflex w 2007 roku i jest nieustannie udoskonalany.

Nasze identyfikatory wykorzystywane są w wielu projektach rządowych dotyczących eradykacji wirusa BVD. Sprzedawane w Szwajcarii, Niemczech, Austrii, Włoszech czy w Wielkiej Brytanii przyczyniły się do 95% obniżenia występowania wirusa o w całej populacji bydła.

identyfikator-1

identyfikator-2

W naszej ofercie można znaleźć również próbniki do pobierania tkanek (TSU) celem pobrania DNA pod kątem badań genomowych i markerów genetycznych.

 

Pliki do pobrania

TSU materiały informacyjne
pdf
2.8 MB

Video

Systemy detekcji ruji i monitoring zdrowia SCR

Zwiększ opłacalność swojej hodowli.

Od 2015 roku, jesteśmy partnerem firmy SCR, posiadającej w swojej ofercie innowacyjne rozwiązania RFID pozwalająca na efektywny monitoring rozrodu oraz stanu zdrowia zwierząt. Więcej informacji znajdą Państwo na stronie: www.scrdairy.com

Nasze systemy funkcjonują na świecie od przeszło 35 lat, monitorując ponad 13 mln krów  w przeszło 15 tysiącach gospodarstw, przynosząc ich właścicielom realne korzyści.

 

Potrzebujesz porady?
Zadzwoń lub zostaw swoje dane kontaktowe,
z przyjemnością się z Tobą skontaktujemy.
517 577 044
Zostaw dane kontaktowe
 
Wyrażam zgodę na udostępnianie moich danych osobowych firmie Allflex Polska Sp. z o.o. Psary Małe, ul. Nekielska 11 G, 62-300 Września w celach marketingowych.

 scr

Pliki do pobrania

SCR Healthy Cow 24
pdf
413.4 kB
SCR Heatime H
pdf
1.5 MB
SCR Heatime HR System
pdf
1.2 MB
SCR Heatime PRO
pdf
386.7 kB
SCR Monitorowanie przeżuwania
pdf
302.6 kB
Polityka Jakości I Srodowiskowa
Polityka Jakości I Srodowiskowa
Polityka Jakości i Środowiskowa-wyd.04.pdf
197.5 kB
1387 Downloads
Szczegóły